Aktivizo dhe C'aktivizo Ctrl+Atl+DELETE

Shko poshtė

Aktivizo dhe C'aktivizo Ctrl+Atl+DELETE

Mesazh nga icodder prej Sat Sep 06, 2008 9:17 am

Fusni dy butona
I pari e caktivizon dhe i dyti e aktivizon
Futni edhe nje modul dhe ne te vendosni kodin me poshte:

Kodi:
Declare Function SystemParametersInfo Lib "user32" Alias _
"SystemParametersInfoA" (ByVal uAction As Long, ByVal uParam As Long, _
ByVal lpvParam As Any, ByVal fuWinIni As Long) As Long
Ndersa kodin me poshte futeni ne formen e projektit tuaj:
Kodi:
Sub DisableCtrlAltDelete(bDisabled As Boolean)
Dim x As Long
x = SystemParametersInfo(97, bDisabled, CStr(1), 0)
End Sub
Private Sub Command2_Click()
DisableCtrlAltDelete (False)
End Sub
Private Sub Command1_Click()
DisableCtrlAltDelete (True)
End Sub

icodder
Little Baby
Little Baby

Numri i postimeve : 22
Join date : 06/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi