Dynabook NX – rozė dhe i fuqishėm

Shko poshtė

Dynabook NX – rozė dhe i fuqishėm

Mesazh nga ~adhuu. prej Fri Oct 03, 2008 2:34 pm

Dynabook NX – rozė dhe i fuqishėm
Mania pėr klasėn netbook tė laptopėve nuk ka tė ndalur dhe prandaj duket se prodhuesit kohėve tė fundit po paraqesin vetėm laptopė tė vegjėl. Mirėpo netbook-ėt janė tė lirė, derisa nga Toshiba na vjen njė i fuqishėm, por edhe bukur i shtrenjtė me emrin Dynabook NX.
Duke marrė parasysh konkurrencėn nė kėtė klasė tė kompjuterėve, Toshiba ėshtė dashur tė mundohet edhe pėr ēmimin prej 2.793 dollarėsh dhe nė konfigurimin mė tė fortė tė ofrojė shumė. Dynabook NX ka ekran prej 12.1 inēėsh me rezolucion prej 1.280 x 800 pikselash, procesor Intel Core 2 Duo i cili punon me takt prej 1.2 GHz, deri nė tre GB tė memories punuese dhe SSD pėr ruajtje tė dhėnave prej 128 GB.

Nuk ėshtė keq, mirėpo keni parasysh se pėr afro njė mijė dollarė mund tė merrni tė njėjtin vetėm me disk tė rėndomtė tė fortė (dhe atė me kapacitet prej 160 GB) nė vend tė SSD-sė, qė duket si opsion i cili ia vlen shumė mė shumė.
avatar
~adhuu.
Super Moderator
Super Moderator

Numri i postimeve : 51
Join date : 30/09/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi