Theja Rregullat Shkolles

Shko poshtė

Theja Rregullat Shkolles

Mesazh nga SpY. prej Sun Sep 28, 2008 6:24 am

Ju e dini qe ne shkollat qe ka Internet Nuk mund te Vizitoni Web Faqe qe deshironi.

Une e qita ket Tuto per tiu mesuar se si te hapim Web Faqe Qfar te Dojm.

Shkojm >>

Start> Run > cmd

E hapim CMD edhe e shkrujm ket.

Kodi:
ping www.khg-crew.ws
Pastaj Ipen IP e Kesaj WEB Faqeje.

Dhe registrohen ne PC. Tash mund te Hyni ne ket WEB.


Mirpo.

nese eshte e ndalur CMD-ja ather shkojm kshtu.

E hapim NotePad edhe e shkrujm ket

Kodi:
start cmd.exe
exit
Edhe e shkojm File> Save as..> E shkrujm emrin CMD edhe ne fund .bat

Eshet shum e rensishme te shkruhet .bat

Pra cmd.bat

Edhe shkojm e Hapim At edhe e shkruj Prap
Kodi:
ping www.khg-crew.ws
Edhe e KRYHET

_________________
avatar
SpY.
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 405
Join date : 05/09/2008
Location : [root@locahost]:~alb-warez.ch

Shiko profilin e anėtarit http://albwarez.darkbb.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi